logo pl

ROZMIAR CZCIONKI

Profile

Ułatwienia dostępu

Relacje studentów

Przygoda z programem Erasmus + w stolicy Słowenii.

Moją przygodę z programem Erasmus + rozpoczęłam w stolicy Słowenii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Lublańskiego. Zdecydowałam się wybrać akurat to państwo z dwóch powodów. Pierwszym jest  jego położenie geograficzne, gdyż znajduję się w centrum Europy, między Chorwacją a Włochami, co umożliwia podróżowanie i poznawanie sąsiednich miejsc.

Czytaj więcej...

Doświadczenia i wnioski z wymiany studenckiej w Vasil Levski NMU.

Zrealizowanie praktyki studenckiej w ramach programu ERASMUS + w Bułgarii okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Nie sposób wymienić wszystkich zalet studiowania za granicą (a jest ich wiele!) dlatego poprzez krótką relację postaramy przybliżyć Wam choć kilka z nich. Dowiedzcie się na czym polegały nasze zadania podczas prawie trzymiesięcznej nauki.

Czytaj więcej...

Absolwent WSOWL realizuje praktyki zagraniczne w klubie piłkarskim Slovan Liberec.

Pewnie wielu z Was zastanawia się czy można realizować wyjazd na praktyki zagraniczne w obszarze zupełnie innym aniżeli kierunek studiów, który studiujemy bądź studiowaliśmy? Oczywiście, że można. Najważniejsza w doborze miejsca wykonywania praktyk jest instytucja przyjmująca. Jeśli uda się Wam znaleźć instytucję za granicą, która od początku nawiązania kontaktu z Nimi jest pozytywnie nastawiona na realizację praktyk, która jest otwarta na Twoje propozycje względem planu praktyk możesz być prawie pewien, że Twój czas spędzony na praktykach zaliczysz do udanych. Wszak wszystkim znana zasada głosi, iż liczy się pierwsze wrażenie!

Czytaj więcej...

Staż w Vasil Levski NMU (Bułgaria) w ramach Programu Erasmus+.

Przygoda w Bułgarii zaczęła się na początku października, gdy wyjechałem na staż studencki do miasta Wielkie Tyrnovo (Велико Търново). Wymiana w ramach Programu Erasmus + w moim przypadku trwała 2,5 miesiąca, co pozwoliło mi na poznanie nowego kraju i kultury.

Czytaj więcej...

Studentka Monika Wiercińska opowiada o studiach za granicą.

Chyba wszyscy słyszeliście o programie Erasmus+. Podejrzewam, że wiele z was słyszało o możliwości studiowania za granicą, a część zastanawiało się nad wyjazdem. Czy warto wyjechać? Oczywiście, że tak!  

Czytaj więcej...